Proč mít advokáta, když mám internet?

11. 8. 2021

S právním poradenstvím je to podobné, jako s návštěvou zubaře. Chodit totiž na preventivní prohlídky a investovat čas a peníze do péče o chrup může být někdy poněkud otravné, nicméně vám ušetří velké finanční náklady. Pokud se vám začne dělat kaz, při pravidelných prohlídkách jej dentista dříve odhalí, kaz bude menší, náklady na jeho opravdu také, a to nemluvíme o nepříjemných chvílích strávených na zubařském křesle s ústy dokořán. Myslet dopředu se zkrátka vyplatí. A stejné je to        i s právním poradenstvím.

Myslet na prevenci a ušetřit

Pokud hodláte investovat do koupi nemovitosti, chcete pronajmout byt nebo třeba jen koupit zahrádku, mnohé informace najdete na internetu, to je pravda. Jak už to ale bývá, mnohé z takových informací nemusí být zcela relevantní, jsou často zavádějící nebo dokonce už neplatné. Vyhledáváním a pročítáním takových článků často strávíte mnoho času, který můžete věnovat práci nebo rodině. A to nemluvíme o riziku chyb, které se s takovým počínáním často pojí.

Nešetřete za každou cenu

Navštívit advokáta není nutné vždy. Pokud se chystáte koupit ojeté kolo, nejspíš si poradíte sami. Pokud vás ale čeká rozhodnutí, které může mít mnohaleté, třeba i celoživotní trvání, svěřte se do péče někomu, kdo se oborem intenzivně a aktivně zabývá. Nezáleží na tom, jestli se chystáte koupit dům, byt, uspořádat rodinné záležitosti nebo si otevřít internetových obchod. Pokud vám na něčem záleží, vyvarujte se zbytečných chyb.

Jak vybrat advokáta?

Stejně tak, jako si vybrat cokoli jiného. Často nerozhoduje jen cena. Mezi advokáty je velká konkurence, a tak můžete potkat výborného odborníka, který si nebude účtovat tolik, kolik jeho méně schopný kolega. Pročtěte si recenze, komentáře anebo se s advokátem rovnou potkejte a uvidíte, jak moc si porozumíte. Zkrátka, investujte čas do hledání skutečných odborníků, a ne do hledání cest, jak za něj ušetřit. Z naší zkušenosti totiž víme, že ušetřit se vám podaří skutečně málokdy.

Ornamenty