Potřebuji právníka, ale …

2. 10. 2023

Život před nás někdy staví překážky, u kterých začneme pochybovat nejen o jejich zvládnutí, ale i o sobě či o funkčnosti celého systému. Dostali jste se do problémů, potřebujete právní poradenství, ale nemáte peněz nazbyt? Než sami sebe uvidíte ve spárech soudního systému, který s vámi lomcuje ze strany na stranu, přečtěte si několik tipů, jak tomu předejít. Ke každému zámku je totiž klíč a ke každému problému řešení.

Bezplatné poradenství

Lidé často hledají na internetu v nejrůznějších pofiderních poradnách a napáchají tím více škody než užitku. Zeptejte se raději na skutečně fundovaných místech. Jde to i zadarmo. Využít k tomu můžete hned několik bezplatných služeb.

Česká advokátní komora není institucí sama pro sebe, ale poskytuje také bezplatné poradenství. Stačí vyplnit žádost, kterou najdete přímo na jejich webových stránkách a za kterou zaplatíte drobný poplatek. Potom můžete využít svého nároku na 120 minut právního poradenství ročně.

Dalším možností je obrátit se na některou z právnických fakult na českých univerzitách. Studenti vyšších ročníků totiž mnohdy poskytují bezplatné právní poradenství, a to pod dohledem příslušných úřadů. Fungují takto právnické fakulty Karlovy univerzity v Praze nebo Univerzity Palackého v Olomouci.

Přistálo vám v poštovní schránce oznámení o exekuci například kvůli nezaplacené pokutě za parkování? Obraťte se na Exekutorskou komoru. Funguje v Praze, Plzni, v Brně i Ostravě. Pokud to máte i tak daleko, neváhejte je kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. Situaci vám vysvětlí a nabídnou nejlepší řešení i metody k ohlídání podobných situací v budoucnu.

Možnosti řešení existují. Vždy je ale potřeba stavět se k problémům čelem a nezavírat před nimi oči. Dokážou totiž snadno velmi rychle narůst.

Ornamenty