Máte firmu? Mějte i právníka

11. 8. 2021

Co dělá právník, když opustí školu? Možná vás překvapí, že sotva jedna čtvrtina absolventů začne v soudní síni. Právní obor totiž není spojen jen se zločinem, proplétá se všemi životními situacemi, a tak dobré právníky a advokáty potkáte v neziskových organizacích, vzdělávacích institucích a mnoha firmách. Právě v tomto oboru jich je poměrně dost a není náhodou, že za dobrým fungováním instituce většinou stojí taky dobrý právník.

Co dělá firemní právník?

Zabývá se vším, co se týká práva, ať už zaměstnaneckého nebo pracovního. Kontroluje uzavírání smluv, které by měly být výhodné pro obě strany, a hlavně předchází možným rizikům, která mohou firmě přivodit nemalé finanční výdaje. Podle zaměření firmy se potom může věnovat velmi úzkému právnímu tématu nebo klidně všeobecnějšímu rozměru právních záležitostí. Ve firmě často není zaměstnán jen jeden firemní právník, může jich být více. Časté taky je, že firmy si najímají na jednorázové aktivity i další advokátní výpomoc.

Neriskujte zbytečně a svěřte se do naší péče

Nezáleží na velikosti vaší firmy. I pokud máte jen hrstku zaměstnanců, vyplatí se investovat do právního poradenství. Svému oboru věnujte maxim a neztrácejte drahocenný čas pronikáním do tématiky, kterou jiní studují mnoho let. Vynaložené peníze se vám mnohonásobně vrátí. I po mnoha letech se vám totiž může stát, že dobře uzavřená smlouva vám zachrání podnikání, ušetří vás soudních tahanic nebo pomůže vám a vašim zaměstnancům v nelehkých časech.

Proč se obrátit právě na nás?

Advokátní kancelář JUDr. Zdeněk Koschin nabízí kompletní servis pro podnikatele. Našim klientům radíme, ať už jsou v pozici zaměstnavatele nebo zaměstnance. Kromě právního poradenství nabízíme taky daňové a účetní služby a zpracováváme i mzdové a personální agendy. Díky tomu máme přehled o vašem podnikání a mnohým problémům dokážeme nejen úspěšně čelit, ale hlavně předcházet.

Ornamenty